aparici

Aparici

Ceramicas Aparici predstavuje najvyššiu kvalitu výroby a inovatívny dizajn. Prémiová keramika a porcelán tejto rodinnej spoločnosti pôsobia ako hnacia sila vývoja a trendov celého priemyslu a sú prítomné po celom svete.

Úspech našej výrobnej značky je založený na princípe, ktorý sa osvedčil už viac ako päťdesiat rokov, a to, že naše výrobky by sa nikdy nemali považovať za obyčajný stavebný materiál, ale za nevyhnutnú súčasť interiéru a architektonického dizajnu so zárukou ich vynikajúce kvalitatívne a estetické normy.

To bolo v roku 1940, že Maximiano Aparici začal vyrábať ručne červené bodkované bizcocho dlaždice v malej peci v španielskom meste Alcora, známy od šestnásteho storočia pre jeho dôležitú tradíciu keramiky.Tieto dlaždice boli vyrobené s rovnakým miestnym červenej hliny, ktorá bola vtedy použitá, a ktorá sa dodnes používa, a potom sa predávala na zasklievacie štúdiá, ktoré by aplikovali farbu a vzory na neglazovaný povrch.

Po dvoch desaťročiach výroby sa dlaždice vo svojej peci, Maximiano Aparici, spolu so svojou ženou, založil Ceramicas Aparici v roku 1961. Prvá továreň Ceramicas Aparici bola jeho hrdým úspechom; bola to malá továreň, ale dala mu možnosť začať s výrobou obkladačiek vrátane finálneho procesu zasklenia, ktorý predtým nemohol urobiť, a to pomocou svojej techniky bicottura alebo dvojitého streľby.

Viac ako päťdesiat rokov a tri generácie neskôr, Ceramicas Aparici rozrástla do spoločnosti vyvážajúcej do viac ako 140 krajín po celom svete a rôznych výrobných závodov v meste Alcora a bezprostrednom okolí.Podstata a hodnoty našej spoločnosti však zostali ako tie, ktoré boli zdedené od Maximiana Apariciho.