ideal-standard

Ideal Standard

Ideal Standard International so sídlom v Bruseli je súkromnou spoločnosťou vo vlastníctve Bain Capital Partners LLC a je spoločnosť s vedúcim postavením na trhu s obstarávacími predmetmi pre rezidenčné, komerčné a inštitucionálne projekty. Stojížnou súčasťou našej obchodnej stratégie je významné zameranie na vývoj, industrializáciu a dodávku inovatívnych kúpeľňových riešení v oblasti sanitárnej keramiky, kúpeľňových a kuchynských vodovodných batérií, wellness, nábytku a doplnkov.

Spoločnosť pôsobí vo viac ako 20 krajinách Európy, Stredného východu, Afriky a Latinskej Ameriky. S podporou 20 európskych výrobných závodov ponúkame produkty najvyššej úrovne, ktoré spĺňajú najprísnejšie normy.

Skupiny produktov sú distribuované pod medzinárodnými značkami Ideal Standard, Jado a Americká norma (Latinská Amerika), rovnako ako ostatné miestne značky ako Armitage Shanks (Veľká Británia) Ceramica Dolomit (Taliansko), Porcher (Francúzsko) a Vidima (východná Európa).

História spoločnosti začala pred 137 rokmi v USA v malej továrni založenej dvoma irskými prisťahovalcami, ktorá sa zaoberala výrobou litinových záchodov a sacích umývadiel.

Inovace sa odráža v celej histórii Ideálny štandard. V roku 1969 sme vyvinuli prvé závesné WC, v roku 1970 prvú kazetu s keramickými diskami, spoločnosť ako prvý predstavila sanitárny akrylát ako materiál na výrobu van.

Ambicí Ideal Standard je posilniť povedomie značiek obľúbenými spotrebiteľmi a profesionálnymi užívateľmi a včas dodať inovatívne riešenia za konkurencieschopné ceny.

Ideal Standard vyžaduje, aby všetky výrobné závody pôsobili v súlade s miestnymi a európskymi predpismi a normami.

Naším cieľom je minimalizovať dopad výroby na životné prostredie a preto neustále zlepšujeme našu politiku ochrany životného prostredia.